دسته بندی : عمومی

اولین ایمپلنت مغزی جهان!

زن ۵۸ ساله ای که به دلیل ابتلا به بیماری ALS فلج شده بود با دریافت ایمپلنت مغزی توانست قدرت صحبت کردن خود را بازیابد.

عدم مدیریت آتش پاسارگاد را ۳۵ ساعته کرد/ همچنان نیروهای مردمی

با گذشت بیش از ۳۵ ساعت از آغاز بحران در منطقه تنگ بلاغی پاسارگاد آتش همچنان درختان ۵۰۰ ساله را از بین می برد.

۱۴۰۰ سال نوری با زمین فاصله دارد

ناسا سياره‌‌اي شبیه کره زمین کشف کرد

سازمان هوانوردی و فضایی ملی آمریکا، در جریان جست‌و‌جو برای یافتن سياره‌های احتمالا قابل‌سکونت در کهکشان "راه شيری" به سیاره‌ای بسیار شبیه به کره زمین برخورد کرده كه به نظر می‌رسد در این سیاره آب وجود دارد.

بازداشت های گسترده مردم در شیراز و تبریز به اتهام روزه خواری/عکس

ک مقام قضایی شهر شیراز از دستگیری ۵۰۰ نفر در این شهر به اتهام «روزه‌خواری» در ماه رمضان خبر داد،در عین حال که بیش از ۲۵۰۰ نفر از شهروندان شیرازی نیز در این ماه تذکر شفاهی گرفته‌اند!

پيام تسليت علي جنتي

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با صدور پيامي شهادت نمازگزاران روزه دار در مسجد امام‌صادق‌(ع) کويت را تسليت گفت

همه به تئاتري بودن علاقه دارند نه تئاتر

ستاره اسکندري به عنوان يکي از باتجربه‌هاي عرصه بازيگري هنرهاي نمايشي؛ معياري صحيح براي اظهارنظر درباره آشفتگي‌هاي اين روزهاي هنرهاي نمايشي محسوب مي‌شود. عرصه‌اي که امروز بيش از پيش به بازار مکاره شباهت دارد و هر دم کارگرداني، گويي کالايي براي فروش داشته باشد از هر روشي براي تبليغ و فروش کالاي خود که کيفيت آن به هيچ وجه مشخص نيست؛ استفاده مي‌کند. اتفاقي که با تصميم مديران بنياد رودکي براي صدور مجوز اجراي کارگردان تئاتر اولي در تالار وحدت آهنگ متفاوتي گرفت و اعتراض‌ ادامه‌دار رسانه‌ها را به همراه داشت.

فوايد کشمش

عناصر و ويتامين‌هايي همچون آهن، پتاسيم، کلسيم و ويتامين B در کشمش موجود است. انگور خشک شده که همه به نام کشمش مي‌شناسند، قرن‌ها پيش بوجود آمده است.

هر لقمه بايد 28 بار جويده شود

رئيس انجمن دندانپزشکان عمومي ايران گفت: جويدن غذا ورزش کردن دندان است و به‌ خصوص جويدن مواد گياهي مثل سيب و هويج که باعث استحکام لثه و ميناي دندان مي‌شوند. هر لقمه بايد 28 تا 32 بار هر جويده شود تا لثه‌ها قوي و پرخون شوند.

اجازه دهيد بدن‌تان گرسنگي را تجربه کند

يک فوق تخصص بيماري‌هاي گوارش و کبد با اشاره به مفيد بودن روزه‌داري براي سلامت دستگاه گوارش، تاکيد کرد: افراد براي بهره‌مندي از فوايد روزه‌داري، بايد اجازه دهند بدن آنها در طول مدت روزه‌داري گرسنگي را تجربه کند.

تدابير رفع سردرد در ماه رمضان

يک کارشناس طب سنتي تدابير رفع سردرد در ماه رمضان را تشريح کرد. به گزارش تسنيم، سيد جواد علوي درباره سردرد در ماه رمضان اظهار داشت: سردرد يکي از مشکلات شايع در ميان روزه‌داران است که با رعايت تدابير خاص به رفع سردرد مي‌توان کمک کرد

1 2 3 4 5
آخرین اخبار